ÜMRANİYE KURYE HİZMETLERİ

Bir yerden başka bir yere gönderim yapmak için birçok farklı yol bulunmaktadır. Kargo ve kurye hizmetleri bunlardan birkaçıdır. Kargoların teslimat süresi çok daha uzun olacağından acil işi olan birçok kişi moto kurye hizmetlerine yönelmektedir. Ümraniye Moto kurye sayesinde gönderimi yapılacak olan ürün kısa sürede gideceği yere ulaştırılacaktır. Peki, moto kurye nedir? Moto kurye, motosiklet ile verilen kurye hizmetidir. Bunun yanı sıra yaya kurye veya arabalı kurye gibi seçenekler bulunsa da en çok tercih edilen kurye hizmeti motosikletler ile yapılan kurye hizmetleridir.

Bunun sebebi ümraniye moto kurye hizmetlerinin diğer kurye hizmetlerine oranla çok daha avantajlı olmasıdır. Moto kuryelerin taşıdıkları şeyler kargolarda olduğu gibi geniş kapsamlı değildir. Genellikle ufak paketler, belgeler ya da zarflar taşıyan bu kurye hizmetleri acilen ulaşması gereken belgelerin gönderimi için idealdir. Bu tarz belgelerin kısa sürede gönderilmesi ancak moto kurye hizmetleri ile mümkündür. Fakat bunun yanı sıra acil kurye hizmetleri de bulunmaktadır ve bu kurye hizmeti normal kuryelere oranla çok daha hızlıdır. Hangisinin tercih edileceği kişinin isteklerine bağlıdır.

Moto kurye Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Moto kurye ya da acil kurye hizmetleri birçok anlamda avantajlı olan hizmetlerdir. Kargo ile gönderim yapmak hem çok daha zahmetli hem de uzun sürelidir. Kargoların aynı gün içinde gönderilmesi mümkün olmadığından insanların birçoğu moto kurye hizmetlerine yönelmektedir. Bu tarz kurye hizmetlerinin en büyük avantajı gönderimi yapılacak olan ürünün teslimatını aynı gün içerisinde yapmasıdır. Bu sayede 1-2 gün boyunca paket bekleme sorunu ortadan kalkacak ve anında hizmet alınacaktır. Moto kuryelerin kargolara ya da diğer kurye hizmetlerine oranla daha avantajlı olmasının başlıca sebebi trafiktir. Özellikle İstanbul’da trafiğin ne denli yoğun olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Arabayla nereye gidilirse gidilsin trafik ile karşılaşılacağı kesin görülen bir durumdur. Fakat motosikletler için durum tamamen farklıdır. Bu tarz ufak araçların trafiğe girmeden aralardan gidebilme ya da ara sokakları kullanabilme olanağı olduğunda kuryeler gönderildikleri yere zamanında ulaştırılacak ve geç kalma gibi problemler oluşmayacaktır. Kuryelerin avantajı trafiğe girmemeleri ve zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktır. Bu tarz moto ya da acil kurye hizmetlerinin bir diğer avantajı günün her saatinde gönderim yapılabilmesidir. Geç saatlerde birine kargo gönderimi yapmak mümkün değilken moto kurye hizmetlerinde mümkündür ve bu sayede günün her saatinde kurye hizmeti alınabilmektedir. Bu ve bunun gibi avantajları ile ön planda olan moto ümraniye kurye hizmetleri her anlamda avantajlıdır ve tercih edilmesi kişiye birçok anlamda yarar sağlayacaktır.

Moto Kurye Teslimat Süresi

Moto kurye ümraniye hizmetleri ile ilgili en merak edilen nokta ne kadar sürede teslimat yapıldığıdır. Kuryelerde teslimat süresi en önemli olan noktalardan biridir. Müşterilerin gönderimini yapacağı ürünün kısa sürede gideceği yere ulaşmasını istemesi moto kuryelere yönelmelerine neden olmaktadır. Peki, kurye hizmetlerinin teslimat süresi nedir? Teslimat süresi motoru kullanan kişiye göre değişiklik gösterecektir. Yeni başlayan ve henüz acemi olan bir kuryenin teslimat yerine ulaşması daha uzun sürerken işinde profesyonel olan kuryelerin teslimat süreleri çok daha kısa olmaktadır. Fakat bu süre ortalama 1-2 saat arasında olacaktır.

Teslimat yerinin uzaklığı ve nerede olduğu da son derece önemlidir. Fakat teslimat yapılacağı yer ne kadar uzak olursa olsun teslimat en fazla 2 saat sürecek ve aynı gün içerisinde paketin ulaştırılması mümkün olacaktır. Fakat acil kurye hizmetlerine bu durum biraz daha farklıdır. Bu tarz kurye hizmetlerinde teslimat süresi normal kuryelere oranla yarı yarıya kısadır. Çok acil işi olanların tercih ettiği bu kurye hizmeti profesyonel olan motosiklet kullanıcıları tarafından verilmekte ve kurye çok daha kısa bir sürede teslim edilmektedir.

Acil Kurye Nedir?

Ümraniye Kurye hizmetleri tek bir hizmet ile sınırlı değildir. Normal moto kuryelerin yanı sıra verilen bir diğer hizmet acil yani ekspress kurye hizmetleridir. Peki, acil kurye nedir ve normal kuryeden farkı nelerdir? Bu tarz ekspress kurye hizmetleri adından da anlaşılacağı gibi çok hızlı olan kurye hizmetlerindendir. Bu tarz kuryelerde bekleme süresi olmamakta ve paket acil bir şekilde yerine ulaştırılmaktadır. Genellikle çok acil işi olan kişilerin tercih ettiği bu tarz acil kurye hizmetleri normal kuryeye oranla 2 kat daha hızlıdır. Motosiklet kullanımında gelişmiş ve işinin ehli kişiler tarafında verilen kurye hizmeti mümkün olan en hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Normalde 2 saate ulaştırılacak bir kurye bu sayede 1 saat gibi bir sürede ulaştırılabilmektedir. Bu tarz kurye hizmetlerinin diğer kuryelerden en büyük farkı zaman avantajıdır. Bunun yanı sıra ödenecek ücretlerde biraz daha fazla olacaktır. Genellikle çok tercih edilmeyen fakat gerçekten acil işi olan kişilerin yöneldiği bu kurye hizmetleri, mümkün olan en hızlı şekilde paket gönderimi yapmak isteyen kişiler için idealdir. Acil kurye hizmetleri gece gündüz alınabilen bir hizmettir. Acil gönderim günün her saatinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu ve bunun gibi avantajlar insanların bu tarz kurye hizmetlerine yönelmesinin başlıca sebeplerindendir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now ButtonŞimdi Ara