Moto , şehirde gün içerisinde taşınması gereken evrak, mektup, sözleşme gibi şeyleri istenen hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırımakta ya da restoranların paket servislerini müşteriye götürmektedirler. Özellikle trafiğin zaman kaybı yarattığı büyük şehirlerde pratik, hızlı ve güvenli olmaları sebebiyle tercih edilmektedir.

iş ilanları, firmalar ve restoranların doğrudan kendi bünyelerinde çalıştıracakları eleman ihtiyacına yönelik olabildiği gibi, hizmeti veren bir firma adına da verilebilmektedir. ilan başvurularında aranan ilk şart A2 motor ehliyetidir. Ehliyeti bulunan başvurular arasında, geçmişte benzer işi yapan veya trafikte aktif görev alan kişiler genelde tercih sebebi olmaktadırlar. İş ilanının türüne göre bazen çalışandan kendi motorunu kullanması istenmekteyken, çoğu firma motoru ve yakıtı karşılayarak çalışanının sadece kuryelik işine odaklanmasını istemektedir.

Yemek sipariş hizmeti veren restoranların vazgeçilmezi olan moto kuryeler, gün içerisinde yoğun olarak farklı noktalar arasında evrak gönderimi ve alımı yapan firmalar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Gün içerisinde büyük oranda trafikte olmak, kuryenin motosiklet kullanma becerisini ve tecrübesini artırmakta çok büyük rol oynar ve insanlarla iletişimine büyük katkı sağlamaktadır.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button