Kurye Fiyatları

Acil Moto Kurye

Kurye Fiyatları

Mart 19, 2018 bölgeler 0

Kurye Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Acilexpresskurye motokurye fiyatları yapacağınız gönderinin boyutu, teslim edilmesini istediğiniz süre ve alım noktası ile teslim edilecek nokta arasındaki mesafeye göre değişkenlik gösterebilir.

Gönderi Boyutu

Motokurye fiyatını etkileyen faktörlerden biri paketinizin boyudur. Paket boyutları standart olarak zarf, küçük paket, büyük paket ve koli olarak belirtilmiştir. Standartların dışındaki gönderiler için desi hesabı yapılarak ücrete eklenir. Desi Nasıl Hesaplanır?

  • Zarf: 5 desiye kadar olan motokurye gönderileri zarf olarak nitelendirilir.
  • Küçük Paket: Standart olarak 15x15x15 (en, boy, yükseklik) değerleri baz alınır. Örnek olarak ayakkabı kutusu boyutunda bir paket hızlı motokurye sektöründe küçük paket olarak ifade edilir. Fiyat olarak genellikle normal gönderi fiyatının 2 katı olarak hesaplanır. Bu çarpan kurye şirketine bağlıdır, nadir olarak değişebilir.
  • Büyük Paket: Standart olarak 30x28x18 (en, boy, yükseklik) değerleri baz alınır. Örnek olarak ayakkabı kutusundan biraz daha büyük, standart koliden biraz daha küçük olan bir pakete, motokurye şirketleri büyük paket prosedürü uygular. Fiyat normal gönderim ücretinin 3 katı olmak ile birlikte motokurye şirketlerine göre değişkenlik gösterebilir.
  • Koli: Ölçüleri 45x32x25 (en, boy, yükseklik) dir. Taşınırken kullanılan koliler örnek olarak verilebilir. Normal gönderi ücretinin 4 katıdır. Kurye hizmeti aldığınız şirkete göre değişkenlik gösterir.

Gönderi Süresi/Hızı

Kurye fiyatını etkileyen bir diğer faktör, paketin ne kadar sürede teslim edileceğidir. Motokurye hızı için; Motokurye (normal), Express (ekspres) kurye veya Acil Teslimat, VIP kurye seçenekleri bulunur.

  • Motokurye: Standart kurye hızıdır. Gönderiniz 3-4 saat içerisinde teslim alınıp alıcısına ulaştırılır.
  • Express Kurye: Türkçe olarak ekspress veya acil teslimat olarak da geçen express motokurye hizmetinde, kuryeniz 90-120 dakika içersinde paketi teslim alır ve alıcıya teslim eder. Motokurye (normal) gönderi ücretinin 2 katı olarak fiyatlandırılır. Motokurye hizmeti aldığınız şirkete göre değişkenlik gösterebilir.
  • VIP Kurye: En hızlı motokurye teslimat şeklidir. Gönderiniz 60-90 dakika içersinde tamamlanır. Fiyat olarak 4 katı ücret tarifesi uygulanır ve kurye firmasına göre değişkenlik gösterir.

Alım Noktası ve Teslim Edilecek Yer

Gönderi uzaklığı motokurye sektöründe fiyata etki eden en önemli parametredir. İstanbul içi motokurye hizmeti göz önünde bulundurulduğunda; İstanbul 8 bölgeye ayrılmış ve fiyatlamalar bölgeden bölgeye göre yapılmaktadır.

Ekstra Fiyatlar

İstanbul içersindeki her mahalle bir bölgeye bağlıdır. Ek olarak bazı mahallelerin ekstra fiyatları bulunur. Örnek olarak: Beykoz, Adalar ve Tuzla İstanbul 8. Bölgede olmasına rağmen Şişli » Tuzla arası motokurye fiyatı Şişli » Avcılar arası kurye fiyatından daha pahalı olactır. Bunun sebebi Tuzla nın 8. Bölgede olmasına rağmen daha uzak bir noktada yer alması sebebiyle ekstra fiyata sahip olmasıdır. Hızlı motokurye ihtiyacınız için yaptığınız gönderi ücretine kurye şirketlerine göre değişken olan bu ekstra ücret yansıtılır.

Köprü Ücreti

Motokurye sektöründe fiyatı etkileyen son faktör ise köprü ücretidir. Avrupa yakasından anadolu yakasına geçişlerde köprü ücreti hesaplanan fiyata eklenir. Örnek olarak Beşiktaş » Kadıköy veya Beyoglu » Üsküdar arası kurye gönderiniz için bölge fiyatlarına ek olarak köprü ücreti eklenir.

Tersi durumda, anadolu yakasından avrupa yakasına hızlı motokurye gönderisi yapılırken köprü ücreti fiyata dahil edilmez. Yani Beylizdüzü » Kartal için köprü ücreti öderken Kartal » Beylizdüzü motokurye ihtiyacınız için köprü ücreti ödemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button